כיצד מאבחנים פטרת בציפורניים?

כפות רגליים אסתיות ומטופחות הוא נושא רגיש אצל נשים וקצת פחות אצל גברים. הגורם העיקרי שיכול להשפיע על מראה רגליים נאות ובריאות הוא פטרת הציפורניים אשר פוגעת במראה הציפורן בצורה קשה. מה היא פטרת ציפורניים? ממה היא נגרמת ואיך נפטרים ממנה?

מה זה פטרת ציפורניים
פטרת ציפורניים היא זיהום הנגרם ע"י סוגים שונים של פטרייה המתיישבת בתוך הציפורן של כף הרגל. הנגע הזיהומי יכול להופיע על ציפורן אחת או יותר וניתן להידבק בו גם בציפורני הידיים אם כי תופעה זו שכיחה פחות. זיהוי פטרת ציפורניים הוא קל יחסית מבחינה ויזואלית והוא כולל שינוי צבע הציפורן ללבן או צהוב, עכירות של הציפורן, עיבוייה ושינוי צורה. כמו כן הציפורן יכולה גם להיפרד ממיטתה. חשוב לדעת שהזיהום אמנם אינו מהווה סכנה בריאותית אלא רק אסתטית אך הוא אינו חולף מעצמו. לפטריה נוח מאוד בציפורניים שלנו בשל ההרכב הייחודי המזין שבהן. הן יכולות לשכון שם שנים רבות עד שנטפל בהן. נשים בד"כ ימהרו לתת לפטרת הציפורניים פתרון מהיר וגם ילקו בהן פחות פשוט בגלל שהן שומרות יותר על היגיינת כף הרגל ובד"כ גם מאווררות אותן יותר הודות לנעליים פתוחות. אצל גברים לעומת זאת הסיפור שונה, הם עשויים להזניח את הפטרת ציפורניים לאורך תקופות ארוכות וימנעו מלטפל בהן אלא אם כן יש אישה שדוחפת לכך.

ממה נגרמת פטרת ציפורניים?
בד"כ אנו נאסוף את הפטרייה דרך מגע ישיר של כף הרגל עם משטחים לחים וציבוריים. כמו כן אי שמירה על היגיינת כף הרגל, לחות מוגברת ומחנק עקב נעליים לא מאווררות יגבירו את הסיכוי להידבק בה. לגיל ולמחלות רקע כמו סוכרת או פסוריאזיס גם יש השפעה על הסיכוי להידבק ואפילו הגנטיקה שלנו משפיעה.

מהם דרכי הטיפול
קודם כל יש לשמור על אוורור וסביבה יבשה של כף הרגל. מעבר לכך ניתן לבחור בטיפול משחתי חיצוני או טיפול תרופתי. שני סוגי הטיפולים לוקחים זמן ממושך יחסית כאשר מי שבוחר בטיפול תרופתי חייב קודם נטילת התרופות לעבור בדיקת משטח לציפורן הנגועה ובדיקת דם. מי שבוחר בטיפול חיצוני יכול להתחיל בו מיד. שמירה על היגיינה חשובה מאוד מאחר וניתן בקלות ללקות בפטרת שוב פעם לאחר החלמה ממנה.

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שיחה עם נציגת ניילנוקס
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
דילוג לתוכן