מה חשוב לדעת על פטרת הציפורניים

טיפוח אמיתי מתקיים מכף רגל ועד ראש. זה אומר שיער מבריק ומטופח וכפות רגליים נקיות ומטופלות. אם בעבר טיפוח היה עניין ששמור רק לנשים הרי שכיום יותר ויותר גברים מבינים את החשיבות העצומה של טיפוח כולל ובפרט כפות הרגליים. עם זאת, החום הכבד בישראל, והעובדה שגברים רבים משרתים בצבא ובמילואים עם נעליים לא מאווררות מכניסה לא מעט גברים לקבוצת הסיכון של פטרת הציפורניים.

מה הסיבות להופעת פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים עלולה להתקיים על רקע של הזעה, פציעה בציפורן או על רקע של גיל כאשר מבנה הציפורן משתנה, מתרחשת התעבות שלה וזרימת הדם איטית יותר. בנוסף, משטחים לחים מהווים כר משמעותי להתפתחות פטרת ציפורניים. לפיכך מקלחות ציבוריות בקמפינג או בבריכות שחייה, מלתחות בחדרי כושר וכדומה, עלולים לזכות אותנו בתענוג המפוקפק שנקרא פטרת ציפורניים.

גם מחלות שונות עלולות לגרום לנטייה מוגברת להידבק או לפתח פטרת ציפורניים. זה כולל סכרת, פסוריאזיס, מחלות שמאטות את זרימת הדם או כאלה שגורמות לפגיעה במערכת החיסונית ועוד. תסמונת רגל האתלט היא תסמונת שגורמת להתפשטות של פטרת מהרגל אל הציפורניים וכף הרגל. גנטיקה מהווה גם היא גורם משפיע על הנטייה לפתח פטרת ציפורניים.

מה עושים?

כדי להקטין את הסיכון ללקות בפטרת ציפורניים, שמרגע שנדבקנו בה הטיפול עלול להיות ארוך ומתיש חשוב להקפיד על אוורור כף הרגל, ייבוש יעיל לאחר המקלחת ולשמור על מינימום מגע עם משטחים ציבוריים לחים כמו בריכות שחייה למשל. מעבר לכך חשוב להקפיד על טיפוח קבוע של כף הרגל ורצוי להשתמש בתכשירים שמבוססים על צמחי מרפא טבעיים שמבוססים על חוכמה עתיקה.

אבחון פטרת ציפורניים יכול להיעשות בעין על ידי התבוננות על הציפורן, על צורתה ועל צבעה שמשתנים עקב הפטרת. הטיפול יכול להיות על ידי תרופות כאשר יש לבצע לפני התחלת הטיפול בדיקת דם ומשטח כדי לזהות את סוג הפטרייה המדויק. הטיפול התרופתי יינתן לתקופה של כחצי שנה. אפשרות אחרת היא להשתמש בטיפול משחתי שמתאים לכל סוגי הפטריות, מה שנחשב נוח יותר.

בכל מקרה חשוב להקפיד על טיפוח כף הרגל ולשמור עליה מאווררת. אם התחילה פטרת ציפורניים יש לפנות בהקדם לאבחון אצל רופא כדי להתחיל טיפול מתאים.

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שיחה עם נציגת ניילנוקס
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
דילוג לתוכן