פטריה בציפורן- מה עושים עם זה?

אז סוף סוף אזרתם אומץ והלכתם לרופא לבדוק את הדבר הזה בציפורן שלא מאד מפריע לכם כבר כמה חודשים, אבל לקראת הקיץ חשבתם שכדאי לטפל בו. ישראלים רבים סובלים ממה שמכונה פטריה בציפורן אבל לא ממהרים לפטל בה מכל מיני סיבות: בחורף אנחנו עם נעל סגורה ולמי יש סבלנות בכלל להסתכל על כפות הרגליים? בנוסף, זה לא באמת כואב אלא רק לא יפה בעין, אז למה בכלל לטפל בזה.

מה מיוחד בגברים?

בשונה מנשים שמעניקות דגש מיוחד לנושא הטיפוח, לא מעט גברים נוטים להזניח את כף הרגל שלהם ומתעלמים מהופעת פטריה בציפורן בשלביה הראשונים. במשך הזמן הבעיה מחמירה ואז כבר לא ניתן להתעלם ממנה מה שמחייב טיפול מידי ומדויק.  מעבר לעובדה שמדובר בבעיה מטרידה שעלולה לגרום לגירוים וחוסר נוחות במשך הזמן, פטריה בציפורן היא עניין מאד לא אסתטי ולקראת העונה החמה חשוב ביותר לטפל בפטרייה ולהעלים אותה מהנוף.

מה? איך נדבקתי בפטרייה???

פטריות קיימות בכל מקום והידבקות בפטרייה יכולה להתרחש במגוון נסיבות ומצבים. זה יכול להיות על משטחים לחים כמו מלתחה ציבורית או בריכת שחייה, זה יכול להיות עקב הזעת יתר או נעילת נעל לא מאווררת לאורך זמן רב, עקב חבלה של הרגל שהובילה לפגיעה בציפורן ועלולה לחשוף אותה לזיהומים פטרייתיים או עקב מחלות רקע כמו סוכרת, פסוריאזיס או תסמונת שמכונה רגל האתלט.

המטען הגנטי שלנו משפיע גם כן על הנטייה להידבק במה שמכונה פטרייה בציפורן ועם הגיל חלה האטרה בזרימת הדם וגם התעבות של הציפורניים מה שמעלה את משך הזמן של החשיפה לפטרייה ועלול להעלות את הסיכון להידבק בה.

מה עושים עם פטריה בציפורן?

כדי להתמודד עם בעיה של פטריה בציפורן חשוב לבצע אבחון מסודר. ככלל רופא מסוגל לראות בעין את ההבדלים בצבע ובצורת הציפורן, אב כדי להתאים את הטיפול הנכון נדרשות בדיקות נוספות. כך למשל, כדי לתת טיפול תרופתי יש לקחת משטח מהציפורן ולבצע בדיקת דם מקדימה כדי להבין על איזו פטריה בדיוק מדובר. בשונה מכך, במקרה של טיפול משחתי אין צורך לעשות בדיקות נוספות היות שטיפול מהסוג הזה יתאים לכל סוגי הזיהום הפטרייתי.

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שיחה עם נציגת ניילנוקס
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
דילוג לתוכן